Zalety regulowanych fotelików samochodowych Recaro

Zalety regulowanych fotelików samochodowych Recaro

Fotelik samochodowy to rzecz niezbędna, jeśli chcemy przewozić dziecko samochodem. Wybór odpowiedniego modelu wpłynie na bezpieczeństwo i komfort jazdy malucha, dlatego warto pochylić się nad tym tematem i kupić model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Różne modele fotelików

foteliki samochodowe recaro young sportJednym z dobrych rozwiązań są regulowane foteliki samochodowe recaro young sport. Model Young Sport Hero cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców. Niewygórowana cena i nowoczesność to zalety tego fotelika. Model dedykowany jest dla dzieci o wadze od 9 do 36 kilogramów, a więc będzie odpowiedni zarówno dla niemowlaka, jak i dla dwunastolatka. Można go więc stosować aż do końca okresu, w którym dziecko powinno podróżować w foteliku w samochodzie. Posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z systemem Hero, który uniemożliwia ześlizgnięcie się lub skręcenie pasów i ułatwia ich zapinanie. Poza tym Recaro Young Sport Hero posiada zaawansowany system ochrony bocznej ASP, który składa się z wysokich ścian fotelika i zagłówka, a także z rozbudowanych osłon energochłonnych. Zapewnia to dodatkową ochronę główce dziecka w przypadku zderzeń bocznych. Fotelik uszyty jest z materiałów absorbujących energię. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom fotelik spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, potwierdzone wysokimi notami w zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC.

foteliki samochodowe recaro young sportMontaż fotelika (za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa) jest prosty i intuicyjny, a klamra na pas samochodowy została zmodyfikowana w taki sposób, żeby zapięcie i naciągnięcie pasa samochodowego nie sprawiało żadnych problemów. Do każdego fotelika jest dodana wkładka redukcyjna, którą wykorzystuje się, gdy w foteliku przewożony jest noworodek. Jej rolą jest zmniejszenie objętości fotelika i zapewnienie komfortu małemu podróżnikowi. Regulowany zagłówek, który jest połączony z regulacją długości pasów, umożliwia bezpieczne i komfortowe ustawienie pasów dla dzieci w każdym wieku. Fotelik Recaro posiada również regulowane pochylenie fotelika w dwóch pozycjach, dzięki czemu dziecku będzie wygodnie w trakcie jazdy samochodem. Regulacja wysokości zagłówka możliwa jest dzięki ergonomicznemu uchwytowi, który może również służyć do przenoszenia fotelika. Aby podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym było bezpieczne i komfortowe, musi on spełniać kilka wymogów.

Przede wszystkim, powinien być on montowany tyłem do kierunku jazdy i spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa (potwierdzone wysokimi notami w testach zderzeniowych), a także być dopasowany do wagi i wzrostu naszego dziecka, jak również powinien być kompatybilny z samochodem, w którym będzie zainstalowany.