Regularna pielęgnacja auta

Regularna pielęgnacja auta

Zakup samochodu dla każdego jest ważnym wydarzeniem. Coraz więcej osób zdaje egzaminy na prawo jazdy, a szkoły dla kierowców są niezwykle popularne. Na początku, gdy kupimy samochód, dbamy o niego z przesadną nawet starannością, jednak z czasem częstotliwość czyszczenia ulega zmniejszeniu.

Kosmetyki ADBL pomogą w pielęgnacji

kosmetyki samochodowe adblPowinniśmy pamiętać, że o auto należy regularnie dbać, żeby mogło nam dobrze służyć. Podstawowe czynności właściciela to przede wszystkim regularne przeglądy u mechanika. Mają na celu sprawdzenie stanu auta, czyli jego wszystkich podzespołów. Kolejnym krokiem jest wymiana opon w sezonie letnim i zimowym, sprawdzanie stanu oleju i spryskiwaczy. Istotne jest również dbanie czystość auta. W tym celu przydadzą się popularne kosmetyki samochodowe Adbl, które pomogą nam w pielęgnacji. Przede wszystkim, powinniśmy raz na jakiś czas woskować karoserię, ponieważ taka impregnacja jest niezwykle konieczna i pomaga zabezpieczyć lakier. Po woskowaniu, auto nie ulegnie wpływom promieniowania ultrafioletowego i będzie dobrze się prezentować. Są różne rodzaje wosków, niektóre z nich pozwalają na szybką aplikację, co zaoszczędzi nasz czas. Kolejnym ciekawym produktem do pielęgnacji auta jest płyn zwany wampirzym, który pozwala na usunięcie kurzu i pyłu oraz rdzy z układu hamulcowego. Można nim również pielęgnować lakier i felgi.

kosmetyki samochodowe adblDo mycia auta przyda nam się specjalistyczny szampon o naturalnym pH, dzięki któremu usuniemy wszystkie zabrudzenia. Do mycia auta można nabyć gąbkę Adbl, którą wyczyścimy powierzchnię auta bez konieczności użycia detergentów. Trudno dostępne miejsca wyczyścimy szczoteczką niewielkich rozmiarów, z materiałem antypoślizgowym. Nie możemy zapomnieć o pielęgnacji wnętrza auta. Jeżeli posiadamy skórzaną tapicerkę, należy o nią odpowiednio dbać, żeby nie uległa zniszczeniu. Każda tapicerka posiada warstwę ochronną, która chroni fotele przed wpływem promieniowania i wilgoci. Można dzięki niej z łatwością myć fotele. Jednak warstwa ta z czasem zanika i zaczyna się ścierać. Powstają pęknięcia i przestaje już być odporna. Konieczna jest profilaktyka, w postaci regularnego odkurzania i przemywania woda. Po tych czynnościach wstępnych dopiero przechodzimy do użycia profesjonalnych środków czyszczących. Nie należy jednak stosować ich bezpośrednio na tapicerkę.

Nakładajmy je na specjalną szmatkę z mikrofibry, którą dopiero będziemy czyścić fotele. Istnieją specjalne balsamy do skóry i płyny do czyszczenia. Na końcu możemy umieścić w aucie jakiś oryginalny zapach do samochodu. Nieważne, jakie środki wybierzemy, pamiętajmy o tym, żeby pielęgnować auto regularnie. Dzięki temu będzie mogło nam dłużej służyć.

Close Menu