Po wypadku należy nam się auto zastępcze

Po wypadku należy nam się auto zastępcze

Zwykłe zagapienie się wystarczy, by spowodować nieszczęśliwy wypadek. Nawet jeśli my sami jedziemy ostrożnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, nie mamy wpływu na to, jak zachowują się inni uczestnicy ruchu drogowego.

Co daje nam ubezpieczenie?

Wynajem samochodówNawet nie z naszej winy możemy być uczestnikami kolizji – dobrze, jeśli nie wiąże się to z żadnymi negatywnymi skutkami dla zdrowia czy życia i jedyne, czym musimy się przejmować, to uszkodzony samochód. Każdy kierowca powinien posiadać ubezpieczenie – dzięki niemu możemy bowiem liczyć na to, że naprawa pojazdu zostanie pokryta przez ubezpieczalnię, my zaś nie będziemy musieli martwić się o zawartość swoich kieszeni, gdyż w żaden sposób nie odczujemy tych kosztów. W zależności od rozmiarów uszkodzeń, czas naprawy może być różny – dobrze, jeśli jest to tylko kilka dni, czasami jednak musimy czekać nawet tydzień lub dwa na zwrot naszego pojazdu w idealnym stanie technicznym. Poruszanie się przez ten czas miejską komunikacją zbiorową z pewnością będzie dużą niedogodnością, zwłaszcza jeśli już przyzwyczailiśmy się do komfortu, jaki mamy w aucie. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać – o wiele lepszą opcją jest rozejrzenie się za autem zastępczym.

Wynajem samochodówNiejedna wypożyczalnia samochodów z Tarnowa współpracuje z ubezpieczalniami, dzięki czemu możliwy jest natychmiastowy wynajem auta zastępczego na cały czas naprawy naszego pojazdu. Dzięki temu nie musimy się o nic martwić. Pamiętajmy jednak o tym, że korzystając z auta zastępczego, powinniśmy zwracać uwagę na to, czy nie wpłyniemy negatywnie na jego wygląd – oddając auto, powinno być ono wyczyszczone – wewnątrz nie mogą znaleźć się okruchy czy błoto. Jeśli jesteśmy kulturalni, to przed oddaniem auta, skorzystamy też z myjni, aby jego wygląd zewnętrzny również był nienaganny. Oczywiście nie jest to naszym obowiązkiem, jednak z pewnością zostanie to docenione. Niektóre osoby mogą obawiać się tego, co stanie się w sytuacji, gdy, kierując autem zastępczym, znów będą uczestnikami kolizji. Na szczęście cała flota samochodowa, którą dysponuje każda wypożyczalnia, posiada komplet ubezpieczeń – jest to zarówno AC, OC, jak i NNW, dzięki czemu kierujący będzie miał komfort jazdy, gdyż nie będzie stresował się koniecznością zapłaty za szkody z własnej kieszeni.

Nie da się ukryć, że wypożyczenie auta zastępczego jest o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem niż korzystanie z miejskiej komunikacji zbiorowej – dlatego właśnie to rozwiązanie jest uznawane za najbardziej wartościowe.

Close Menu