Na co zwrócić uwagę, kupując naczepy używane?

Na co zwrócić uwagę, kupując naczepy używane?

Są niezbędne w transporcie, a przy tym pojemne i solidne. Takie przynajmniej powinny być w teorii naczepy, bez których firmy transportowe nie mogą się obyć. Ich zakup to spora inwestycja, stąd wiele osób decyduje się na sprzęt używany. I jest to bardzo dobry krok, o ile samą naczepę wybierzemy z dużą rozwagą.

Naczepy używane ale dobre

naczepy schmitzNa co więc zwrócić uwagę, kupując ją z drugiej ręki? Naczepa niejedno ma imię. Wyróżnia się naczepy skrzyniowe, podkontenerowe, niskopodwoziowe oraz specjalistyczne. Z kolei w budownictwie najczęściej spotkać można naczepy wywrotki. W każdym z tych przypadków potrzeba sprzętu dobrej jakości i niezawodnego, by mógł spełniać swoje funkcje na co dzień. Najważniejsze to sprawdzić jej szczegóły techniczne, a zatem bliżej przyjrzeć się podwoziu i instalacji elektrycznej. Ważne jest też, by dobrze obejrzeć skrzynię ładunkową oraz sprawdzić układ hamulcowy. I to niezależnie od producenta czy marki danej naczepy. Wiele osób decyduje się na naczepy Schmitz używane. Wyróżniają się niezawodną jakością i trwałością, a więc ich zakup z drugiej ręki nie jest złym pomysłem. Naczepa firanka tej marki posiada hydraulicznie regulowaną wysokość dachu, dwa poziomy do jazdy oraz zawieszenie pneumatyczne.

naczepy schmitzRama jest ocynkowana, dzięki czemu trudno o jej zniszczenie czy uszkodzenie. Używane można też nabyć naczepy chłodnie Schmitz, które posiadają agregat Carrier oraz aluminiową podłogę. Są to niezwykle istotne elementy, które znacząco wpływają na użytkowanie tego rodzaju sprzętu. Przed jego zakupem warto sprawdzić, czy układ hamulcowy jest zgodny z ECE. Jest to europejski certyfikat bezpieczeństwa, który gwarantuje, że naczepa i jej poszczególne elementy odpowiadają obowiązującymi obecnie na terenie Europy wymaganiami technicznymi. Na wyposażeniu naczep mile widziana jest również automatyczna regulacja hamulców i system antyblokujący ABS/EBS. Przed zakupem dobrze jest też upewnić się, czy dobrze działa elektryka. Światła naczepy muszą być zespolone ze światłami cofania, przeciwmgielnymi, kierunkowskazami oraz trójkątami odblaskowymi. Sama naczepa musi posiadać oświetlenie tablicy rejestracyjnej, światła obrysowe, oświetlenie boczne i tablice odblaskowe. Zakup sprzętu pomocnego w transporcie to spora inwestycja.

Jeśli jednak decydujemy się kupić go używany, możemy nabyć dobrej jakości naczepę nawet o połowę tańszą od nowego produktu. W tym zakresie dobrze jest skorzystać z usług doświadczonej firmy, która sprowadza pojazdy z serwisów zachodniej Europy i funkcjonuje na rynku od lat. Jej bogate doświadczenie jest jednym z wyznaczników solidności i zaufania, jakim obdarzyli ją klienci.