Lakiery samochodowe w sprayu

Lakiery samochodowe w sprayu

Aby samochód dobrze się prezentował przez długi czas, należy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. To nic dziwnego, że intensywna, codzienna eksploatacja auta wyciska na nim ślad. Grunt to nie dopuścić do tego, aby auto stało się zapuszczone. Wystarczy zatem stosować odpowiednie kosmetyki samochodowe.

Lakier o wysokim połysku

lakier bezbarwny w sprayuJeśli na przykład zauważymy rdzę czy jakieś niewielkie wgniecenie w karoserii lub chociażby odprysk lakieru, nie oznacza to jeszcze, że musimy udawać się do lakiernika i wydawać grube pieniądze. Czasami takie drobne naprawy możemy wykonać samodzielnie, jeśli posiadamy tylko odpowiednie do tego środki – tak zwane lakiernicze zestawy naprawcze, które są dostępne w każdym sklepie z produktami do pielęgnacji samochodów. Co znajduje się w takim podstawowym zestawie? Po pierwsze jest to lakier podkładowy – niezbędny do tego, aby późniejsza warstwa właściwego lakieru była jak najlepsza. Po drugie, lakier bezbarwny w sprayu, najczęściej taki o wysokim połysku, a po trzecie lakier w kolorze karoserii. Zanim jednak przystąpimy do lakierowania pojazdu wymienionymi sprayami, musimy dokładnie oczyścić powierzchnię karoserii. Aby być pewnym, że usuniemy wszelkie zanieczyszczenia, musimy zastosować profesjonalny zmywacz silikonowy. Nie tylko pozbywa się on brudu, ale także zatłuszczeń powierzchni oraz poprzednich lakierów czy farb.

lakier bezbarwny w sprayuPodczas przygotowywania powierzchni należy także zastosować papier ścierny o odpowiedniej granulacji. Te grubsze papiery poleca się wówczas, gdy chcemy usunąć rdzę czy też zmatowić powierzchnię, natomiast drobniejsza granulacja pozwala na zeszlifowanie nierówności wówczas, gdy już nałożyliśmy lakier podkładowy. Jeśli powierzchnia jest już odpowiednio oczyszczona, samo lakierowanie nie powinno nam przysporzyć większego problemu, należy to zrobić po prostu równomiernie. Nie zapominajmy o wspomnianym już bezbarwnym lakierze, ponieważ to od niego w głównej mierze będzie zależał uzyskany stopień połysku. A wiadomo, że najatrakcyjniej wygląda ta karoseria, która jest wyjątkowo błyszcząca. Wówczas wydaje się, jakby auto dopiero co opuściło salon samochodowy.

Oczywiście z biegiem czasu karoseria znowu przyblaknie, jednakże jeżeli będziemy pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych, wtedy nasze auto będzie zawsze wyglądało naprawdę dobrze. Co ważne, taki zestaw naprawczy z lakierami samochodowymi nie należy do produktów drogich, dlatego raczej nie odczujemy tego wydatku zbyt mocno – to koszt niecałych pięćdziesięciu złotych. A uzyskujemy w zamian za to piękną karoserię bez wad.