Jakie samochody można wynajmować?

Jakie samochody można wynajmować?

Wynajęcie samochodu to bardzo atrakcyjna opcja, jeśli potrzebujemy pojazd tylko na jakiś czas. Może to być naprawa u mechanika, wyjazd nad morze, czy przeprowadzka. Pożyczenie auta od znajomych rzadko jest możliwe, bo każdy auto potrzebuje, a oferty firm transportowych rzadko są atrakcyjne pod kątem cenowy.

Wynajem aut na kilka dni

wynajem samochodówWynajem jednodniowy to koszt od kilkudziesięciu złotych za auto osobowe, do kilkuset za pojazd specjalistyczny. Jakie zatem auta można wypożyczać? Najpopularniejsze są oczywiście samochody osobowe – miejskie, luksusowe, sportowe. Do wyboru do koloru. Takie auta są wybierane przez osoby, które miały stłuczkę i zostawiły auto w naprawie. Nie chcą lub nie mogą podróżować miejską komunikacją, więc wypożyczalnia to dla nich idealne miejsce. Wynajem samochodów jest zazwyczaj krótkoterminowy. Trwa od kilku do kilkunastu dni. Rzadziej wybierany jest wynajem długoterminowy i dotyczy on wyłącznie przedsiębiorstw. Jednak nie tylko małe i tanie auta można wynajmować. Są specjalistyczne wypożyczalnie oferujące auta zabytkowe oraz limuzyny. Są to wybierane opcje podczas ślubów, do sesji fotograficznych w stylu retro, czy na uroczystości rodzinne. Luksusowe auto zrobi wrażenie na gościach weselnych, jak i na osobach oglądających zdjęcia z sesji. Takie samochody są oczywiście droższe. Podczas przeprowadzek wynajmowane są auta dostawcze i małe auta ciężarowe z plandekami.

wynajem samochodówSą one pojemne, więc można nimi wozić wszelkie wyposażenie wnętrz, od mebli po książki i dekoracje. Wynajem auta bywa tańszy niż skorzystanie z oferty firmy przeprowadzkowej, od której też jesteśmy uzależnieni pod kątem godziny i daty przejazdu. Jeśli do przeprowadzki potrzebny byłby więcej niż jeden kurs to koszta znacząco idą do góry, a wynajętym autem możemy robić kilka kursów w tej samej cenie. Firmy budowlane natomiast wynajmują specjalistyczne pojazdy z HDS, zwyżką lub podnośnikiem koszowym. To auta z różnymi wysięgnikami, pozwalającymi na prace na wysokościach. Są rzadko używane, więc ich zakup jest nieopłacalny – wynajem to jedna dobra alternatywa. Ich wynajem różni się tym, że często w cenie jest też praca operatora maszyny. Jak widać wynajmować można różne samochody.

Wypożyczalnie będą miały pojazdy osobowe i ciężarowe, nowoczesne i retro, a także specjalistyczne oraz limuzyny. Każdy może na dowolny okres wynająć taki pojazd jaki będzie mu przydatny w pracy, na imprezie, czy do codziennych dojazdów. W każdym średnim i dużym mieście na pewno znajdzie się polecana przez klientów wypożyczalnia o jaką nam chodzi.