Jak zyskać niepowtarzalny wygląd auta?

Jak zyskać niepowtarzalny wygląd auta?

Posiadanie własnego samochodu stanowi prawdziwą wygodę dla każdego – po pierwsze unikamy tłoków w pojazdach komunikacji miejskiej, a po drugie czas dojazdu w określone miejsce zdecydowanie się skraca. To dlatego tak wiele młodych osób, po uzyskaniu prawa jazdy, od razu stara się o swój pierwszy pojazd – gdy uda nam się kupić własne auto, stajemy się dumnymi właścicielami…

Malowanie proszkowe i zmiana koloru felg

malowanie proszkoweChcielibyśmy, aby nasz samochód swoim wyglądem zwracał uwagę każdego – dzięki regularnym wizytom na myjni samochodowej dbamy o to, aby lakier na karoserii był zawsze błyszczący i pozbawiony zabrudzeń. Brudzić się mogą także felgi – i je łatwo wyczyścimy. A gdyby pomalować obręcze kół na jakiś wyjątkowy kolor, odznaczający się spośród innych? To rozwiązanie dla młodych osób, które pasjonują się tuningiem wizualnym aut. Malowanie proszkowe felg w Opolu pozwala w szybki sposób zmienić ich wygląd – farby proszkowe dostępne są w szerokiej palecie barw, dlatego nie stanowi problemu pomalowanie obręczy kół na, na przykład, przebojowy niebieski, intensywny pomarańcz czy odważny róż. Nakładanie farby proszkowej jest jednak dopiero drugim etapem malowania proszkowego felg w Opolu. Najpierw należy bowiem oczyścić felgę z poprzedniego lakieru, aby nowa farba przywarła do powierzchni jak najlepiej. Odbywa się to szybko i sprawnie dzięki wykorzystaniu środka ściernego o odpowiedniej grubości.

malowanie proszkowePo pozbyciu się starej warstwy lakieru, warto przyjrzeć się temu, czy na feldze nie ma żadnych zarysowań i ubytków – jeżeli są, należy się ich pozbyć. W ten sposób zyskujemy równą, gładką powierzchnię gotową na przyjęcie nowej, świeżej warstwy farby proszkowej. Na samym początku powinniśmy położyć cienki podkład cynkowy, a dopiero po nim właściwą warstwę w wybranym przez siebie kolorze. Malowanie proszkowe felg w Opolu obejmuje także pokrycie ich bezbarwnym lakierem – to on odpowiedzialny jest za efekt końcowy. W zależności od wybranego lakieru, uzyskać możemy bowiem felgę z połyskiem lub matową. Niektóre lakiery pozwalają na uzyskanie efektu satyny, pół-matu czy pół-połysku. Wybór zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Ostatnim etapem malowania proszkowego felg w Opolu jest umieszczenie obręczy kół w specjalnym przeznaczonym do tego piecu.

Tam felgi podgrzewane są do naprawdę wysokiej temperatury – to ona sprawia, że powłoka proszkowa utwardza się i wzmacnia swoje właściwości wytrzymałościowe. Malowanie proszkowe felg w Opolu pozwala nam na uzyskanie wyjątkowo estetycznych, a przy tym trwałych powłok na felgach.