Jak przebiega bezgotówkowy wynajem auta?

Jak przebiega bezgotówkowy wynajem auta?

Drogowe stłuczki, kolizje i wypadki są codziennością. Czasem kończy się tylko na porysowanym lakierze, czasem większych wgnieceniach, a czasem pojazd zupełnie nie nadaje się do dalszej jazdy – niekiedy też nie ma już w ogóle szans na jego naprawę. W przypadku, gdy jesteśmy osobą poszkodowaną, należy się nam samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku.

Bezgotówkowy wynajem auta po wypadku

bezgotówkowy wynajem samochodówW takiej sytuacji poszkodowany nie płaci nic, wszystko pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Ubezpieczyciele jednak nie zawsze są chętni, aby płacić za szkody i informują, że zastępcze auto nikomu się nie należy. Trzeba wówczas stanowczo dochodzić swoich praw, gdyż każdy poszkodowany ma prawo do takiego pojazdu na czas naprawy własnego bądź też do kupna nowego przy szkodzie całkowitej. Najważniejszą rzeczą po wypadku jest wezwanie policji, aby zebrać dane sprawcy lub też ocenić, kto był sprawcą, gdy nie jest to jednoznaczne. Te informacje będą przydatne, gdy poszkodowany zwróci się do ubezpieczalni sprawcy, aby zgłosić szkodę, należy też podać numery rejestracyjne pojazdów, numer polisy OC sprawcy, krótki opis i datę wypadku. Potem następuje spotkanie z rzeczoznawcą, który oceni i udokumentuje szkody – do tego czasu nie należy naprawiać samochodu, a jeśli jest to konieczne, to szkody trzeba udokumentować fotograficznie.

bezgotówkowy wynajem samochodówPo załatwieniu formalności z ubezpieczalnią, można zgłosić się do firmy, która oferuje bezgotówkowy wynajem samochodu, jednak wcale nie musi to być firma polecana przez ubezpieczalnię, a dowolnie wybrana. Tutaj trzeba pamiętać, że ubezpieczyciel nie może nikomu takiej decyzji narzucić, a jedynie zasugerować konkretne rozwiązanie, z którym wcale nie trzeba się zgadzać. Samochód wynajmujemy bezgotówkowo na cały okres naprawy naszego auta, a formalności z ubezpieczalnią załatwia firma wynajmująca nam auto. Może to więc być zarówno długo- jak i krótkoterminowy bezgotówkowy wynajem samochodów w Warszawie; wszystko zależy od rozmiaru szkód i czasu potrzebnego na naprawę. W przypadku mało popularnych modeli lub gdy trzeba sprowadzić oryginalne części (jeśli auto ma wciąż gwarancję), może to potrwać dłużej niż krócej. Istotną kwestią dotyczącą wyboru pojazdu zastępczego jest fakt, iż można wybrać tylko samochód tej samej klasy, co nasz, będący w naprawie.

Niestety oznacza to, że po wypadku Pandą nie będziemy mieli okazji pojeździć nowym BWM czy Mercedesem, ale raczej samochodem o podobnym stopniu komfortu prowadzenia, ale przynajmniej jest to pojazd w dobrym stanie technicznym. Dzięki temu nie trzeba się przejmować pożyczaniem auta od znajomych czy rodziny albo korzystaniem z komunikacji miejskiej, ponieważ dzięki bezgotówkowemu wynajmowi możemy do woli korzystać z auta, a nasz rytm dnia nie zostanie zaburzony.

Close Menu