Jak działa regenerator silnika?

Jak działa regenerator silnika?

Każdy właściciel samochodu wie o tym, jak ważne jest regularnie sprawdzanie poziomu płynów eksploatacyjnych, które są niezbędna dla prawidłowego działania układów pojazdu. To kwestia mająca duży wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego nie należy tego zaniedbywać. Koniecznością jest uzupełnianie płynów w odpowiednim czasie. O jakich płynach mowa?

Regenerator silnika i dobre preparaty

regenerator silnikaO oleju silnikowym, oleju w skrzyni biegów, płynie hamulcowym oraz płynie do chłodnicy. Jeżeli chodzi o olej silnikowy, to jest on podstawowym płynem mającym wpływ na pracę silnika – na jej płynność. Ponadto chroni poszczególne elementy przed nadmiernym tarciem, które mogłoby doprowadzić do zbyt szybkiego zużycie. Dlatego olej silnikowy stanowi podstawowy środek, który pozwala na wydłużenie żywotności silnika. Zazwyczaj wymiana oleju odbywa się po przejechaniu 15 000 kilometrów – jednak mało kto przejedzie taki dystans w ciągu roku. Specjaliści polecają więc wymieniać płyn raz do roku niezależnie od tego, ile kilometrów przejechaliśmy. Możemy też zdecydować się na skuteczny regenerator silnika, jeżeli chcemy zapewnić naszemu silnikowi płynną pracę przez naprawdę długi czas eksploatacji. Taki regenerator to preparat, do którego produkcji wykorzystano technologię nanocząsteczek metalicznych, które posiadają możliwość utwardzania ceramicznych warstw trących występujących w mechanizmach smarowanych olejem silnikowym.

regenerator silnikaDzięki zastosowaniu molekularnego regeneratora metalo-ceramicznego można mieć pewnośc, że warsywy ceramiczne będą samoodtwarzające się – zarówno te na powierzchni miejsc podlegających tarciu w silniku spalinowym, jak i w przekładni oraz w układach hydraulicznych. Taki regenerator silnika ma za zadanie odtwarzanie mikroubytków, które powstają zawsze na skutek eksploatacji mechanizmu. Wchodząc w szczegóły, chodzi o to, że cząsteczki produktu potrafią znaleźć punkty mechanizmu, w których występuje największa różnica potencjału elektrostatycznego – to tam na skutek tarcia nie ma wszystkich cząsteczek. Cząsteczki z preparatu docierają w te miejsca i uzupełniają je poprzez dyfuzję w metalową powierzchnię. W ten sposób powstaje regeneracyjna warstwa ochronna, która wydłuża trwałość całego mechanizmu.

Dodatkowo taki regenerator sprzedawany jest często z dodatkowym preparatem, którego zadaniem jest redukcja spalania paliwa oraz toksyczności spalin. Ma wpływ także na zmniejszenie emisji cząstek stałych. Jak widac, stosowanie regeneratora do silnika ma pozytywne znaczenie nie tylko dla zmniejszenia uszkodzeń eksploatacyjnych mechanizmu, ale także dla ochrony środowiska.